Paramedikálna dermopigmentácia

Parmedikálna dermopigmentácia sa využíva na výrazné defekty pokožky alebo pri nedostatku vlastných pigmentov. Doladenie farby v jazvách a úplne nové vytváranie ženských bradaviek s dvorcom s 3D efektom, ktoré sú na nerozoznanie identické s pôvodnými.

 

Jazvy

Dermopigmentácia Jazvy patrí tiež do skupiny Mikropigmentácie. Následkom nehody alebo chirurgického zákroku vzniknuté jazvy sa dajú prekryť pomocou fotomontážnych techník na získanie reálnej “vízie” očakávaného výsledku. Hovoríme o jazvách výrazne rušivých, kde pokožka je zmenená a práve následkom toho nereaguje na dermopigmentáciu tak, ako zdravé tkanivo. Z tohoto dôvodu je nevyhnutné vyhodnotiť typ jazvy a možnosti jej tetovania, aby sa čo najviac priblížil očakávaný výsledok.

 

Vitiligo

Nepochybne jednou z možností prekrytia tohto estetického handycapu je práve Paramedikálna (paramedická) pigmentácia. Táto Mikropigmentácia je nekonvenčnou alternatívou úpravy pigmentácie pokožky, kde pôvodný vlastný pigment chýba a tak vznikli výrazne viditeľné biele škvrny rôznych veľkostí a tvarov na rôznych častiach tela.

 

     

 

Dvorec a bradavka prsníka

Paramedikálna pigmentácia dvorca prsníka je schopná prekryť aj jazvy spôsobené nedokonalosťami použitím bioabsorbčných pigmentov a techník, ktoré umožňujú vykonávať prirodzený realistický 3-D efekt. Rekonštrukcia okrem prekrytia jaziev môže byť vykonaná na celej časti, ktorá je obklopená obvodom dvorca, vrátane bradavky, ktorá môže byť tiež rekonštruovaná šerosvitovou technikou a táto poskytne dokonalú ilúziu trojrozmernej bradavky. Vysoko kvalitné bioabsorbčné pigmenty sú optimálne a umožňujú prispôsobiť farbu k variáciám, ktorými prechádza dvorec v priebehu času a zabraňuje zmenám samotnej farby. Vykonať zákrok definitívnymi farbami aj keď sa to môže zdať výhodnejšie, je v skutočnosti riskantnejšou voľbou, pretože pigmenty prítomné vo farbiacom prípravku sa môžu časom meniť a zmeniť farbu prekrytia jaziev na prsníkoch.
Výber tých najvhodnejších farieb zaručuje harmonické splynutie vytvorenej 3D ilúzie neexistujúcej ale vytvorenej bradavky a dvorca.